O mnie

Michal Strzelecki

Ukończyłem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w 2006 roku, w 2010 roku zostałem wpisany na listę radców prawnych.

Po ukończeniu studiów współpracowałem z wiodącą polska kancelarią prawną. Od 2010 r. prowadzę indywidualną kancelarię radcy prawnego, od 2011 r. stale współpracuję z jednym największych polskich operatorów komórkowych.

Jestem członkiem Stowarzyszenia Prawa Konkurencji i członkiem-seniorem Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland.

Zakres mojej specjalizacji zawodowej w dużej mierze pokrywa się z zagadnieniami opisywanymi w ramach bloga. Na co dzień zajmuję się przede wszystkim prawem konsumenckim, telekomunikacyjnym, antymonopolowym, własności intelektualnej, nowych technologii, ochroną danych osobowych, zwalczaniem nieuczciwej konkurencji.

Ulubiona część mojej praktyki zawodowej to prowadzenie postępowań. Miałem okazję prowadzić wiele postępowań sądowych na gruncie ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, w tym dotyczących głośnych reklam porównawczych. Posiadam również bogate doświadczenie w prowadzeniu postępowań przez Prezesem UOKiK, jak również postępowań w wyniku odwołań od decyzji Prezesa. Prowadziłem również postępowania przed Sądem Polubownym ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji.

W swojej praktyce zawodowej obsługiwałem w dużej mierze podmioty z sektora telekomunikacyjnego, posiadam też doświadczenie w obsłudze klientów z innych branż, w tym w szczególności z sektora spożywczego i producentów AGD.

Publikacje naukowe:

„Klauzula generalna nieuczciwej praktyki rynkowej”, Przegląd Prawa Handlowego 2008/11

Reklama kontekstowa w wyszukiwarkach internetowych w orzecznictwie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – wybrane zagadnienia [w:] Prawo reklamy. Aspekty prawne, red. M. Namysłowska, Warszawa 2012

Zwalczanie nieuczciwej konkurencji w reklamie – praktyczne aspekty postępowania sądowego [w:] Prawo reklamy. Aspekty prawne, red. M. Namysłowska, Warszawa 2012 (współautor)

Projekt reformy abstrakcyjnej kontroli postanowień wzorców umownych, internetowy Kwartalnik Antymonopolowy i Regulacyjny 2014, nr 4(3)

Orzecznictwo sądów powszechnych w sprawach kontroli abstrakcyjnej postanowień wzorców umownych w latach 2012–2015, internetowy Kwartalnik Antymonopolowy i Regulacyjny 2015, nr 4(4)

Nieuczciwe praktyki handlowe a ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, internetowy Kwartalnik Antymonopolowy i Regulacyjny 2016, nr 3(5)

Praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów w świetle zupełnej harmonizacji praktyk handlowych wynikającej z dyrektywy 2005/29/WE o nieuczciwych praktykach handlowych, working paper przygotowany na Krajową Konferencję Konsumencką, która odbyła się w dniach 9-10 maja 2016 r. w Katowicach

 

Autorem zamieszczonego powyżej zdjęcia jest Wojciech Górski.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s