Powiadomienie o jutrzejszej wizycie windykatora terenowego

Wiadomość o takim tytule wysłał wczoraj do mnie, na skrzynkę prywatną na o2.pl, nadawca oznaczony jako „Tadeusz Kowalczyk spec. prawny COD”.

Na wszelki wypadek sprawdziłem zawartość – no i przeczytałem co następuje:

E-mail o takiej treści i tytule otrzymał trzy tygodnie temu jeden z klientów Centrum Ochrony Dłużnika – organizacji zajmującej się pomocą prawną dla osób zadłużonych:

„Szanowni Państwo,

uprzejmie przypominamy o jutrzejszej wizycie windykatora terenowego w Państwa miejscu zamieszkania. Ze względu na brak możliwości polubownego rozwiązania sprawy Państwa zadłużenia, w dniu jutrzejszym z godzinach południowych odwiedzi Państwa nasz windykator terenowy i oszacuje możliwość spłaty należności głównej, oraz naliczonych do dnia dzisiejszego odsetek karnych. Przypominamy, że zgodnie z naszym regulaminem, windykatorów terenowy nie ma prawa pobierać od Państwa jakichkolwiek opłat czy rat. Wszelkie wpłaty dotyczące Państwa zadłużenia, prosimy kierować na konto bankowe firmy windykacyjnej. Dotyczy to również opłaty za wizytę windykatora terenowego (250 zł), która zostanie doliczona do Państwa zadłużenia.

[…]

I tak dalej, i tak dalej, skontaktuj się z doradcą w sprawie swoich długów.

A poza tym bardzo ciekawe porady:

Jeżeli i Ty chcesz pozbyć się swoich długów, nieprzyjemnych sytuacji z windykacją i komornikami włącznie, oraz uniknąć dodatkowych opłat – na przykład za wizyty windykatorów, skontaktuj się już teraz z doradcą oddłużeniowym COD pod poniższym linkiem

Chciałbym uświadomić Ci, że zarówno z bankami jak i windykacją nie ma żartów. Wystarczy chwila nieuwagi, małe potknięcie, aby na kilka lub kilkanaście lat „blisko zaprzyjaźnić się” z Panem windykatorem lub komornikiem.

Przegięcie takie, że szkoda słów. Wyjątkowo podstępne działanie, pewnie kampania Centrum Ochrony Dłużnika sp. z o.o. [sic!] zanotowała wyjątkowo wysoką „otwieralność”.

UOKiK wiele razy tępił windykatorów (swoją drogą kiedyś muszę znaleźć czas na ich omówienie, bo nurt windykacyjny jest całkiem ciekawy). Wiele aspektów związanych jest z wprowadzeniem w błąd co do konsekwencji grożących konsumentom-dłużnikom – czego szczególną postacią jest poniższa praktyka rynkowa nieuczciwa w każdych okolicznościach:

12) przedstawianie nierzetelnych informacji dotyczących rodzaju i stopnia ryzyka, na jakie będzie narażone bezpieczeństwo osobiste konsumenta lub jego rodziny, w przypadku gdy nie nabędzie produktu;

Ten wpis został opublikowany w kategorii nieuczciwa konkurencja, nieuczciwe praktyki rynkowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s